Zuzana Mojžišová

Slovensko

     

Slovenské piesne v modernom šate

Zuzana Mojžišová je jednou z najvýraznejších postáv našej hudobnej scény, ktorá medzi prvými dosiahla medzinárodné uznanie ako priekopníčka žánru world music na Slovensku. Táto výnimočná speváčka sa venuje aranžovaniu a interpretácii ľudových piesní už od roku 2000. 

Vydala úspešné albumy Jej družina, Zuzana Mojžišová a jej družina. Tretí album Zuzana Mojžišová získal štyri nominácie a dve ceny IFPI Aurel 2004, ako aj dobré umiestnenie v rámci rebríčka World Music Chart Europe. Koncertný záznam slovensko-českého „World Music Tour” sa vysielal v 14 krajinách EBU.  

Po odmlke sa Zuzana Mojžišová veľkolepo vrátila na konci roka 2019 s aktuálnym albumom Puščaňa, ktorý úspešne nadviazal na jej predošlú tvorbu. Zuzana Mojžišová opäť odkrýva neznáme bohatstvo ukryté v slovenskej ľudovej hudbe. Nepoznané ľudové piesne spracováva s úctou k hudobnej tradícii a so snahou uchovať čo najviac z ich podstaty, pričom vzniká nové dielo s aktuálnym zvukom a súčasným hudobným jazykom. Na novom koncertnom spracovaní projektu Puščaňa spolupracuje s hviezdnymi hudobníkmi (M. Škuta, S. Palúch, R. Andris).

Kapela: 

Zuzana Mojžišová – spev

Miki Škuta- klavír, spev

Stano Palúch – husle, mandolína

Rastislav Andris – fujara, píšťalky, drumbľa ai.