World Music Festival Bratislava uvedie Ľudové mladistvá i Adama Bena Ezru

world-music-festival-bratislava-uvedie-ludove-mladistva-i-adama-bena-ezru

Svetové hviezdy na galakoncertoch, medzinárodná konferencia, ale aj prehliadka hudobných špičiek domácej scény. To všetko je súčasťou obľúbeného hudobného podujatia World Music Festival Bratislava. Jeho tretí ročník rozozvučí slovenskú metropolu na jeseň v dňoch 13. – 16. septembra.

Súčasný ročník prináša popri zvučných menách domácej i zahraničnej world music scény aj šesť odlišných lokalít v centre Bratislavy, kde bude mestský festival počas štyroch dní prebiehať. Okrem klasických koncertných priestorov Ateliéru Babylon, Véčka či Zichyho paláca bude súčasťou festivalu aj utajený koncert, ktorého odhalenie sa návštevníci dozvedia v priebehu podujatia.

Dramaturgia world music festivalu sa už tradične zameriava na kvalitu domácej i zahraničnej scény. Spomedzi slovenských umelcov sa počas aktuálneho ročníka predstaví oceňovaná skupina Rusín Čendeš Orchestra, či držitelia ocenenia Radio Head Awards Bashavel. Svoju premiéru na festivale zažije gajdošská šou Spojené huky Slovenska, ale aj zoskupenie hrajúce jedinečnú pastiersku hudbu Trombitáši Štefánikovci.

Neoddeliteľnou súčasťou programu budú víťazi festivalovej Open call výzvy, ktorá dáva počas festivalových dní priestor dosiaľ málo známym talentovaným hudobníkom. Vďaka porote budú môcť návštevníci zhliadnuť koncert speváčky, huslistky a skladateľky Miriam Kaiser a hudobnej formácie Páni času. Nitrianske trio spracováva tradičné slovenské piesne, stredoveké melódie, ale aj keltský folk.

 

Zdroj: https://hudba.zoznam.sk/spravy/05-07-2018-world-music-festival-bratislava-uvedie-skupinu-ludove-mladistva-i-adama-bena-ezru/

Leave a Reply