5.február 2020

Predpredaj lístkov tu.

Jean – Louis Matinier a Kevin Seddiki vytvorili projekt, ktorý nazvali « Chamber Jazz Music Opened to the World » a výsledkom je ich spoločný album. Nový album pod názvom Rivages (ECM) predstavia v celosvetovej premiére v Bratislave 14. marca 2020. Vlastné kompozície a nové aranžmány skladieb od skladateľov rôznych epoch (J. S Bach, Gabriel Fauré, Jacques Brel, Sarde, Schumann ai.) vám títo umelci predstavia ako jedinečný vesmír zvukov a textúr, plnom imaginácie aj improvizácie. Gitaru a akordeón odhalia v novom svetle skúmajúc hranice oboch nástrojov.

Jean Louis Matinier je jedným z najvýznamnejších akordeonistov v Európe. Okrem dlhoročnej spolupráce s hudobníkmi ako Renaud Garcia-Fons a Juliette Gréco, je známy zo spoločných projektov s velikánmi ako Anouar Brahem, François Couturier, Joseph Tawadros alebo Gianluigi Trovesi.

Gitarista Kevin Seddiki je držiteľom prestížneho Európskeho gitarového ocenenia (European Guitar Award 2009) a dlhoročným spoluhráčom známeho hudobníka Al di Meolu. Má blízko
k jazzu rovnako ako k world music. Spolu s Bijanom Chemiramim vystúpil na World Music Festivale v Bratislave v roku 2016.