Program festivalu

Tajný koncert

Tri koncerty na utajenom mieste

FINAL-MANDALY-krivky-5

Tajné miesto

Gitarový workshop

FLAMENCO MASTERCLASS s Amirom J. Haddadom)
Gitarový Workshop

FINAL-MANDALY-krivky-1

Konzervatorium, Konventná 4

v spolupráci s Konzervatóriom Bratislava

Drumcircle

Toto hravé bubnovanie je určené pre všetky vekové kategórie od detí po dospelých. Každý účastník dostane perkusívny nástroj a stane sa súčasťou rytmického orchestra.

FINAL-MANDALY-krivky-4

Zichyho palác - nádvorie, Ventúrska 12

AFTERPARTY

FINAL-MANDALY-krivky-3

Véčko, Námestie SNP 12

Premietanie filmov

Séria filmov: Gajdy a gajdošská kultúra, Fujara-trombita, Hudba terchovskej doliny
Elis - flm o brazílskej speváčke Elis Regina, réžia: Hugo Prata

Film o živote jednej z najväčších brazílskych speváčok, Elis Regine. Elis Regina sa stala populárnou po víťazstve v speváckej TV súťaži v roku 1965 s piesňou Arrastão. Po vydaní singla sa z nej stala najpredávanejšia brazílska umelkyňa. Druhý album Dois na Bossa sa stal najpredávanejším albumom v Brazílii sa predalo viac ako milión kópií. Arrastão , skladba ktirá naštartovala jej kariéru, sa v histórii brazílskej hudby považuje za začiatok nového hudobného štýlu, známeho ako Música popular brasileira alebo Brazílska populárna hudba. Koncom šesťdesiatych a začiatkom sedemdesiatych rokov spolu s umelcami ako Gal Costa, Caetano Veloso and Gilberto Gil, Elis Regina popularizovala hnutie tropicalismo (Tropicália), keď nahrávala s umelcamii ako Gilberto Gil. Jej spolupráca z roku 1974 s Antoniom Carlosom Jobimom, album Elis & Tom sa považuje za najlepší bossa nova album všetkých čias. Elis Regina bola známa aj tým, že kritizovala diktatúru v Brazílii, ktorá prenasledovala a väznila mnoho brazílskych umelcov.

FINAL-MANDALY-krivky-3

Véčko, Námestie SNP 12

v spolupráci s Brazílskou Ambasádou

Myers - Lenko - Lupták - Valent - Chasidské piesne.

Chasidské piesne

FINAL-MANDALY-krivky-4

Zichyho palác, Ventúrska 12

Stredoeurópsky showcase

FINAL-MANDALY-krivky-5

Hviezdoslavovo námestie - Altánok

v spolupráci s Bratislava- Staré mesto

Gadžo Expres

Hudobno-tanečné predstavenie inšpirované rómskou hudbou a tancom. Inscenácia sa snaží búrať zaužívané stereotypy majoritného obyvateľstva o rómskej kultúre. Na jej tvorbe sa podieľali režisérska dvojica Mariana Luteránová a Ján Luterán, choreograf Vladimír Michalko a hudobníci Jureš Fallgrapp Líška a Michal Noga. V tvorivom tíme sa stretli tanečníci, choreografi, režiséri, hudobníci a etnológovia, ktorí sa venujú prezentácii a uchovávaniu tradícií. Chcú ukázať, že aj uprostred rómskych osád ešte stále prežíva fascinujúca kultúra, ktorá by nemala upadnúť do zabudnutia. Réžia: M. Luteránová a J. Luterán, choreografia: V.Michalko, Hudba: J.Falgrapp Líška a Michal Noga

KÚPIŤ VSTUPENKU

FINAL-MANDALY-krivky-1

DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3

v spolupráci s KZP a DK Zrkadlový háj

Festival

Majte program vždy po ruke!
PDF na stiahnutie!
//worldmusicfestival.sk/wp-content/uploads/2018/08/mandala-big4.jpg