Jean Louis Matinier & Kevin Seddiki

Francúzsko
21.5.2022 / Slovenský Rozhlas, Štúdio 2, Mýtna 1, Bratislava

   

Jean-Louis Matinier je jedným z najvýznamnejších akordeonistov v Európe. Hoci má klasické hudobné vzdelanie, prekračuje hranice žánrov a vyhľadáva nové výzvy v podobe projektov s rôznorodými hudobníkmi. Matinier spolupracoval  napríklad s hráčom na oud Anouarom Brahemom, klarinetistom Louisom Sclavisom, klaviristom Françoisom Courtierom, Tarkovského kvartetom aj Marcom Ambrosinim, hráčom na nyckelharpu. Teraz prichádza jeho nový počin s gitaristom Seddikim, s ktorým zdieľa ďalekosiahlu hudobnú predstavivosť.

Gitarista Kevin Seddiki, je držiteľom prestížneho Európskeho gitarového ocenenia (European Guitar Award 2009) a dlhoročným spoluhráčom známeho hudobníka Al di Meolu. Kevin má rovnako blízko k jazzu ako k world music. Seddiki má skúsenosti s klasickou hudbou a tiež spolupracoval s mnohými improvizátormi v rôznych štýloch od jazzu cez flamenco až po transkultúrne projekty.

Jean-Louis Matinier a Kevin Seddiki vytvorili spoločný hudobný projekt, ktorého hlavnú myšlienku zhrnuli v popise „Chamber Jazz Music Opened to the World“.

Ich spoločný album vyšiel pod názvom Rivages vo vydavateľstve ECM.

Recenzia albumu na JazzViews

https://www.jazz.sk/articles/jean-louis-matinier-kevin-seddiki-na-majovom-world-music-festivale-bratislava