Domáce trio hudobníkov, ktoré si hovorí Folk & Bass Orchestra má zatiaľ na svojom konte iba jedno neoficiálne EP a práve pripravuje debutový album, no už stihlo zaujať poslucháčov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí (jedna z ich skladieb vyšla na kompilácii poľského časopisu Pismo folkowe). Vtipná kombinácia folklórnych motívov, výrazného zvuku gájd a elektroniky si rýchlo našla svojich fanúšikov.

Navonok zoskupenie reprezentujú hlavne dvaja muzikanti – Juraj Dufek Michal Veselský, ten tretí – Robo Sedílek, má na starosti výrobu beatov a elektronických podkladov a efektov a na pódiu ho často nevidieť. Pamätníci si možno ešte pripomenú koncert Folk & Bass Orchestra 26. mája 2015 v rámci série koncertov World Music from Slovakia v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Juraj Dufek je vzdelaním strojársky inžinier, ale dušou hlavne gajdoš a nadšený propagátor hry na gajdy. Je to jediný profesionálny výrobca gájd na Slovensku, ktorý gajdy vyrába už viac ako 20 rokov a urobil ich celé stovky – nielen typy bežné na Slovensku, ale aj historické nástroje, či gajdy z iných európskych regiónov. Juraj gajdy nielen vyrába, ale na nich vie aj skvele hrať a zaujímavo o nich rozprávať. Vo Folk & Bass Orchestra používa okrem gájd aj píšťaly, koncovky, fujary a rôzne iné dychové nástroje.

Michal Veselský pôsobil od roku 2002 ako hráč na klávesové nástroje v indie popovej skupine Vetroplach, s ktorou nahral tri albumy, neskôr sa stal členom obľúbenej kapely La3No Cubano. Okrem toho v spolupráci s denníkom SME dlhé roky pripravoval video cyklus Nehaňte ľud môj, v ktorom navštevovali v dvojici s Karolom Sudorom rôznych ľudových umelcov a remeselníkov. Vo Folk & Bass Orchestra hrá na klávesové nástroje a s nimi súvisiace elektronické hračky, ale aj na drumbľu či ozembuch.

Skupina Folk & Bass Orchestra, nech už vystúpi v akomkoľvek zložení, zaručene roztancuje gajdychtivé publikum na záverečnej afterpárty festivalu v sobotu 15. septembrav noci v bratislavskom Véčku.