DUNCAN BALLANTYNE

(UK)

Duncan Ballantyne je zakladateľom Ballantyne Communications, PR a marketingovej agentúry, ktorá od roku 2012 vedie mediálne kampane pre albumy interpretov, single, turné a festivaly s pobočkami v Londýne a Madride. Ich hudobná orientácia je rôznorodá (od koreňov cez jazz až po elektroniku a všetko medzi tým), ale v konečnom dôsledku oslavuje globálne zmýšľajúceho, lokálne zakoreneného umelca od etablovaných a medzinárodne uznávaných interpretov ako Seu Jorge, Youssou N’Dour a Mulatu Astatke až po relatívne nové kapely a umelci, ktorí robia prvé kroky vo svojej kariére ako AYOM, Derya Yildirim, Sessa a Star Feminine Band.
Duncan a jeho tím rozprávajú príbehy a budujú príbehy s ľudskou skúsenosťou v popredí, oslavujúc odlišnosť, rozmanitosť a rovnosť. Je to niečo zabudované do toho, čo robia, nie šikovný doplnok. Základom ich práce je priblížiť sa a osobne.
Duncanove skúsenosti sú rozsiahle, keďže riadil rôzne nahrávacie spoločnosti so sídlom v Spojenom kráľovstve, založil a riadil Tiger’s Milk Records 7 rokov v spolupráci s peruánskou značkou potravín a nápojov Ceviche so sídlom v Londýne. Dlhé roky viedol vlastnú umeleckú manažérsku spoločnosť a spolupracuje aj s inými oblasťami kultúry v spolupráci s umeleckými organizáciami, festivalmi a značkami.