DINOVSKI & SHUBERT

dinovski-shubert

Pre niekoho môže byť hudba pre dva akordeóny lákadlom, pre iného nie, ale Duo Dinovski & Schuberth dokáže aj pochybovačov veľmi rýchlo presvedčiť nielen svojou virtuozitou, ale i moderným a dravým spôsobom hry, v ktorom nechýba zmysel pre humor. V ich tvorbe sa stretáva balkánsky folklór s tangom a valčíkom, klasická hudba so škótskymi či írskym ľudovkami, a do toho všetkého aj prvky jazzu a súčasnej vážnej hudby. Hudobné hranice pre týchto dvoch mladíkov, ktorí spolu hrajú od roku 2013, jednoducho neexistujú.

 

Duo Dinovski & Schuberth, ktorí sú nielen špičkovými umelcami, ale aj skvelými zabávačmi, uvidia návštevníci nášho festivalu v nedeľu 16. septembra popoludní na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave v rámci Stredoeurópskeho pódia.
Tešíme sa na vás! 

Dinovski-Schuberth For some, the music for two accordions is a match made in heaven, for some not, but the Duo Dinovski & Schuberth can charm away the doubters way too quickly. Their virtuosity and modern style of playing topped with a sense of humor is something to look forward to. Their work combines Balkan folklore with tango and waltz, classical music, Scottish and Irish folk fused with elements of jazz and contemporary classical music. The duo, which has been playing together since 2013, simply knows no boundaries.

 

Duo Dinovski & Schuberth are to perform on Sunday, September 16, at Hviezdoslav Square in Bratislava on the Central European stage.

See you there! 

Leave a Reply