Tony Van Der Eecken (BE)

Organizátor koncertov od roku 1978. V deväťdesiatych rokoch organizoval turné hudobníkov -Toumani Diabaté, Timbila ta Venasi, Ekonda z RDC, Cuarteto Patria a ďalších. Od roku 1999 pracuje pre Centre for Fine Arts BOZAR v Bruseli.


Marina Pommier (FR)

je francúzska promotérka a manažérka, ktorá pôsobí na scéne World Music od roku 1994. Presvedčená Európanka sa narodila v Lyone a niekoľko rokov študovala a pracovala v Bruseli, Paríži a Budapešti. Po tom, čo bola tour manažérkou Gypsies of Rajasthan, Musafir, sa stala manažérkou maďarskej rómskej skupiny Romano Drom a neskôr kapely Söndörgö.

Ako hudobná dramaturgička sa od roku 2002 najprv špecializovala na cigánsku a balkánsku hudbu, odvtedy buduje mosty medzi menšinovou a etnickou hudbou a veľkým publikom. Pre festival Sziget v Budapešti vytvorila v roku 2002 a 12 rokov viedla Rómsky stan, neskôr program World Music Stage a teraz uvádza scénu „Global Village“. Od roku 2005 tiež programuje niekoľko koncertov World Music pre Vidor Festival v Nyiregyháze. Od roku 2017 aktívne rozvíja sériu koncertov World Music vo vidieckych dedinách na juhozápade Francúzska so združením « Svet v mojej dedine ». 


Eric van Monckhoven (BE, IT)

20 rokov pracuje ako dizajnér ekosociálnych projektov, manažér a autor grantov v službách medzinárodnej komunity. Pôsobil aj ako kultúrny producent vo Francúzsku a Fínsku, kým založil Music4You, agentúru PR & Booking pre živú hudbu pre umelcov svetovej, ľudovej a tradičnej hudby.  Eric je členom predstavenstva European Folk Network.


Duncan Ballantyne (Spojené kráľovstvo)

Duncan je zakladateľom Ballantyne Communications, senior konzultant, umelecký manažér a dramaturg so štrnásťročnými skúsenosťami s kampaňami a rozvojom medzikultúrnych a medzinárodných projektov. Agentúra sa zrodila v roku 2012 a poskytuje komunikačné, brandingové a digitálne služby.


Ana Sors (Spojené kráľovstvo)

Je výkonnou riaditeľkou v Salto Music, medzinárodnej agentúre a produkčnej spoločnosti, ktorá zastupuje umelcov vo Veľkej Británii a Európe. Spoločnosť vytvára projekty spolupráce s hudobnými profesionálmi a umelcami medzi Európou a Latinskou Amerikou, vrátane produkcie živých koncertov. Pracuje ako projektová manažérka na festivale EXIB Música Setúbal v Portugalsku.


Milan Tesař (CZ)

Je známy hudobný publicista, rozhlasový riaditeľ a moderátor v Rádiu PROGLAS od roku 1999, kde produkuje rozhlasové relácie „Slyste, lide!“ a „Jak se vam libi“. Pravidelne pripravuje hudobné recenzie a rozhovory pre tlačené a internetové magazíny v Českej republike a je členom hudobných porôt aj na Slovensku, vo World music & Folk kategórii Rádiohláv. Od novembra 2020 je vedúcim a tajomníkom World Music Chart Europe.


Johann Kneihs (AT)

– hudobný publicista v rakúskom verejnoprávnom rádiu ORF Ö1, kurátor festivalu Glatt&Verkehrt a člen World Music Chart Europe (WMCE), predstavenstva európskych rádiových DJs.


Ciro De Rosa (IT)

Dlhoročný prispievateľ do Songlines, ako hudobný publicista tradičnej a svetovej hudby publikoval články a eseje za obdobie viac ako 30 rokov. V súčasnosti je šéfredaktorom webzinu www.blogfoolk.com, produkuje a moderuje reláciu webového rádia a podcast Globofonie. Je členom panelov Transglobal World Music Chart a Balkan World Music Chart.


Péter Vaza (HU)

Je zakladateľom a umeleckým riaditeľom festivalu Babel Sound, svetového hudobného podujatia a rezidenčného pobytu umelcov, ktorého cieľom je byť dynamickým miestom stretnutia, kde umelci dostanú príležitosť rozšíriť svoju profesionálnu sieť a spojiť sa so svojím publikom v Balatonboglár, na brehu Balaton.


Anna Pierini (IT)

Booking agentka z Talianska a projektová manažerka festivalu Musica Strada.

Augusto Veiga (PT)

Je riaditeľom Atlantic Music Expo (AME) pre luzofónnu a africkú hudbu a vice-prezidentom Cabo Verde Cultural Association.

Petr Dorůžka (CZ)

Český publicista, novinár a hudobný redaktor rádia Vltava v Českom rozhlase. O world
music píše do českých i zahraničních médií, na Fakultě humanitních studií UK přednášel o
světových hudebních kulturách.Od roku 1992 je jediným českým členem rozhlasového
panelu World Music Charts Europe. V roku 2017 získal za svoju celoživotnú prácu
ocenenie WOMEX 17 Award for Professional Excellence.

 

Vašek Müller  (CZ)

Riaditeľ a dramaturg festivalu Hradecký slunovrat.

 

Martina Laab (A)

Riaditeľka festivalu Salam Orient a umelecká riaditeľka ORF RadioKulturhaus, verejnej
koncertnej sály Austrian Broadcast Corporation, (ORF) vo Viedni.