Záverečný koncert podujatia World Music Festival Bratislava sľubuje veľký zážitok

zaverecny-koncert-podujatia-world-music-festival-bratislava-slubuje-velky-zazitok

V sobotu 10. septembra o 20:00 sa v bratislavskom klube Ateliér Babylon uskutoční záverečný koncert festivalu, ktorý má názov World Music Festival Bratislava. Na tomto štvorkoncerte vystúpia hudobníci z Francúzska, Izraela a Grécka, ale aj niekoľkých latinskoamerických krajín a Slovenska.

Program otvorí dvojica hudobníkov z Francúzska – gitarista Kevin Seddiki a perkusionista Bijan Chemirani. Francúzsky gitarista s tureckými koreňmi a iránsky perkusionista usadený v Marseille zahrajú hudbu zo spoločného albumu Imaginarium, ktorý prirodzene spája tradičnú hudbu rôznych národov s džezom a klasickou hudbou do jediného fungujúceho celku.

Izraelský hráč na rámové bubny Zohar Fresco a grécky muzikant Christos Barbas, špecialista na bambusovú flautu ney, nám predvedú inú podobu hudby sveta, orientovanú skôr na Blízky východ a Stredomorie. Fresco je na Slovensku známy ako spoluhráč džezového klaviristu Leszka Możdżera, jeho spolupráca s Barbasom však prináša inú hudobnú dimenziu, okrem iného aj preto, že Christos je výborný spevák.

Tretím účinkujúcim večera bude skupina Corcovado Salsa Club, ktorá pozostáva z hudobníkov z Peru, Guatemaly, Kuby, Mexika a Rakúska. Sú mladí, energickí a hrajú chytľavú zmes latinskoamerických štýlov ako salsa, reggaeton, merengue, bachata a podobne. V repertoári majú nielen osvedčené hity, ale aj vlastné kompozície a každé ich vystúpenie má atmosféru pravej karibskej fiesty.

Nakoniec zasvieti na pódiu domáca hviezda – ľudová hudba Muzička, ktorá si svoje ostrohy nabrúsila na stovkách zábav, folklórnych festivalov, tanečných domov, ale aj iných podujatí. Prierez ľudovou hudbou mnohých regiónov Slovenska v autentickom podaní Muzičky a jej hudobníkov a spevákov je zakaždým novým zážitkom.

Tento jediný platený koncert by mal byť dôstojným vyvrcholením festivalu, ktorého koncerty, workshopy a iné sprievodné akcie budete môcť na rôznych miestach hlavného mesta Slovenska vidieť a zažiť od piatka 9. do soboty 10. septembra pod hlavičkou World Music Festival Bratislava.

[big_button link=“https://www.ticketportal.sk/performance.aspx?idp=154056″ text=“Kúpiť lístok“ target=“_blank“]