Open Call

Výzva pre slovenské skupiny!

Ak si chcete vyskúšať, ako sa hrá na veľkom hudobnom festivale, teraz je tá správna chvíľa. Zapojte sa do Open Call a získajte miestenku na showcase World Music Festival Bratislava!

 

Porota zložená z piatich hudobných odborníkov vyberie z prihlásených kapiel dve, ktoré dostanú možnosť predstaviť sa v rámci festivalu, kde budú prítomní aj profesionáli z hudobného priemyslu, promotéri a hudobní publicisti zo Slovenska aj zahraničia.

 

V spolupráci s mediálnymi partnermi dostanú vybraní interpreti priestor aj na rozhlasových vlnách Rádia_FM a Rádia Devín. Cieľom tejto výzvy je poskytnúť širší priestor na prezentáciu aktívnych tvorcov v oblasti world music so špecifickým dôrazom na mladých a začínajúcich umelcov a zároveň získať podrobnejší prehľad o aktuálnom dianí na tejto scéne.

 

Neoceniteľnou skúsenosťou pre hudobníkov bude aj možnosť vypočuť si príspevky na odbornej konferencii a stretnúť sa osobne s významnými svetovými odborníkmi z hudobnej brandže.

CHCETE SA ZAPOJIŤ?

Je to jednoduché, stačí poslať svoje prihlášky od 1.apríla do 31. mája 2018 na e-mailovú adresu: info@worldmusicfestival.sk

ČO MUSÍ OBSAHOVAŤ VAŠA PRIHLÁŠKA?

– Názov kapely /interpreta
– Profil interpreta a žánrové zaradenie
– Link na web interpreta alebo odkaz na Youtube, Spotify, Soundcloud a pod.
– 2-3 videá (aj live vystúpenie) alebo
– 3 skladby vo formáte MP3
– Kontaktné údaje (e-mail a tel. číslo)

Open-Call

Cieľ: poskytnúť priestor na prezentáciu aktívnych tvorcov v oblasti world music so špecifickým dôrazom na mladých, začínajúcich umelcov.

 
Cieľová skupina: hudobníci zo Slovenska (alebo pôsobiaci na Slovensku) z oblasti world music a príbuzných žánrov. 

Ďalší prínos:

– možnosť zaradenia najlepších interpretov na výberovú kompiláciu z festivalu

– platforma World Music from Slovakia poskytne vybraným interpretom svoje služby v oblasti PR poradenstva a propagácie hudby v zahraničí

– mediálne výstupy a podpora pre vybrané skupiny v spolupráci s Rádiom Devín a Rádiom_FM a ďalším partnermi
 

Neváhajte a poďte do toho!